Žygis prasideda Kušlių kaime, kuris yra Anykščių rajone, netoliese Svėdasų. Nučiuožę vos kelis šimtus metrų pasieksime šio kaimo vardu pavadintą ežerą. Kirtę Kušlių ežerą išilgai jau pamatysime kitą ežerą, kuris dėl savo pailgos formos pavadintas „Ilginio“ vardu. Šį ežerą čiuošime išilgai apie 300 metrų ir jo pabaigoje išvysime trečiąjį ežerą (Apvalainis ež.), kuris vos už poros šimtų metrų nuo Ilginio ežero. Pasiekę Apvalainą ežerą čiuošime jo kairiuoju krantu, kol pro kairėje atsiversiančią miško properšą pamatysime ketvirtąjį ežerą. Tai Denionių ežeras, kuris taip pat vos už 400 metrų nuo Apvalaino ežero kairiojo kranto. Po šių keturių ežerų mūsų lauks 2-ų kilometrų kelionė miškų iki Šventosios upės. Pasiekus upę atsivers puikus Šventosios kraštovaizdžio draustinio vaizdai, kurie mus lydės iki pat kelionės pabaigos. Neišdildomus įspūdžius paliks Šventosios upės kranto šlaitai, nuo kurių atsiveria nuostabi apylinkių panorama. Ant paties didžiausio šlaito  bus vienas iš mūsų sustojimų, kurio metų galėsime atsigerti šiltos arbatos iš termosų, atsipūsti ir įsiamžinti nuotraukose J. Truputi pailsėję toliau tesime kelione šventosios upės pakrante, bei vingiuotais miško keliukais kol pasieksime „beždžionių“ tiltą, kur darysime antrąjį sustojimą. Antrojo sustojimo metu kepsime dešreles, džiaugsimės siūbuojančiu tiltu, fotografuosimės ir žinoma ragausim keptas dešreles. Pavalgę persikelsime „beždžioniu“ tiltu į kitą upės krantą ir užbaigsime trumpą žygio atkarpą (kilometro). Žygio finišas Inkūnų kaime, kuriame stovi medinė Švč. Aušros Vartų Dievo Motinos bažnyčia (nuo 1942 m.). Apžiūrėję bažnyčią sėsime į mikro autobusą ir su gera nuotaika patrauksime namų link.

Viso maršruto ilgis apie 11 km (pirmosios dalies, iki pirmojo sustojimo 7,5 km, antrosios dalies, iki antrojo sustojimo 2,3 km ir paskutinė atkarpa nuo „bezdžionių“ tilto iki Inkūnų 1 km).

Nakvynę galima daryti mūsų medžiotojų namelyje, su rusiška pirtele bei pokylių sale. Reikia turėti savo miegmaišį.  Namelis randasi vos už 15 km. nuo slidinėjimo trasos, aplink tik miškas bei Šventosios upė, į kurią galėsite bėgti norėdami atsišaldyti po pirties. https://picasaweb.google.com/101224374663728150669/MedziotojuNamelisPrieSventosios

Call Now Button