Trasos ilgis ~ 13 km.
Didžiąją trasos dalį sudaro platus takas (vasaros metu asfaltuota danga), vedanti mišku nuo Birštono link kelio Prienai-Vilnius. Likusi dalis – miško vingiuoti takeliai.

Nemuno dešiniajame krante, Prienų kilpoje plyti Žvėrinčiaus (arba Žvėryno) miškas, išsaugojęs senąjį pavadinimą, primenantį karališkąsias medžiokles.

Šiame miške, dar 1968 metais vieno girininko iniciatyva buvo pradėtas kurti Žvėrinčiaus takas. Savo prižiūrimame miške jis įžvelgė įdomius medžių siluetus, panašius į įvairius žvėris. Juos šiek tiek pakoregavo, stilizavo ir taip gimė įvairių gyvūnų figūros, prie kurių dar įkomponuodavo po suolelį, stoginę ar kažką panašaus į sportinį įrenginį. Taip Žvėrinčiaus take atsirado Apuoko namelis, Ožio krėslas, Tetervinų suolelis, Šerno migis, Briedžių pavėsinė, Stumbro stalas, Vilkų irštva ir t.t.

Netrukus šį taką ypatingai pamėgo poilsiaujantys žmonės, čia atvykstantys pasivaikščioti, pasivažynėti dviračiais ar čiuožti slidėmis žiemos metu.

Žvėrinčiaus miške galima smagiai leisti laiką visą dieną: sportuoti, iškylauti, o tam tikro sezono metu ir miško gėrybių krepšelius prisirinkti. Čia gausu poilsio ir sporto aikštelių su pramoginiais įrenginiais ir medžio skulptūromis, keliautojų patogumui yra įrengtos poilsiavietės su pavėsinėmis ir laužavietėmis, kur po slidinėjimo galima susikurti laužą bei išsivirti arbatos.

Žygį slidėmis patogiausia pradėti nuo stovėjimo aikštelės esančios Žvėrinčiaus ir Pušyno gatvių sankirtos. Šioje aikštelėje galėsite pasistatyti savo automobilius. Niekur toli eiti nereiks, nes iškart nuo aikštelės galėsite pradėti čiuožti Žvėrinčiaus miško link. Čiuožiant Jums po dešine bus didingas Nemunas. Įčiuožus į mišką už 300 metrų bus posūkis į kairę ir vos už 100 metrų posūkis į dešinę. Dažniausiai šia trasa jau būna čiuožę ar ėje žmonės, todėl matosi vėžės arba būna pramintas takelis, todėl nuklysti neturėtumėte.

Nuo čia prasideda gana platus ir tiesus dviračiu takas per visą Žvėrinčiaus mišką. Už 1200 metrų bus kelio išsišakojimas, kuriame pasukus kairiau toliau čiuošite išilgai miško, o pasukus dešiniau  už kelių šimtų metrų pričiuošite Nemuną ir čiuošite miško pakraščiu. Nesvarbu kurį iš šių kelių pasirinksit, vistiek galiausiai grįšite į šią vietą, nes nuo čia trasa driekiasi rato principu.

Žvėrinčiaus miško žemėlapis su pažymėtais rekomenduojamais maršrutais.

Taip pat, žadama, kad kitąmet bus įrengta 1,5 kilometro ilgio dviračių takas, kuris apjungs įvažiavimą į Birštono miestą su Škėvonių kaimu bei įsilies į Žvėrinčiaus miško trasą.Taip pat bus galimybė aplankyti dar vieną regiono įdomybę – Škėvonių atodangą ir šalia jos įrengtą pažintinį taką.

Atodanga išvaizdi, tačiau geriausia ja grožėtis plaukiant Nemunu arba nuo kito upės kranto, Giraitiškės poilsiavietės. Ant pačios atodangos įrengta regykla, nuo kurios atsiveria įspūdingi Nemuno ir jo slėnio vaizdai.

Call Now Button